نقد کتاب داستان يک نام جديد

اثر النا فرانته

خريد کتاب داستان يک نام جديد

در سال 2012 که کتاب «دوست نابغه‌ي من» النا فرانته منتشر شد، خوانندگان عاشق شخصيت‌هاي به‌يادماندني النا و لي لا و دوستي چندين و چندساله‌شان شدند. اين رمان نخستين رمان از اين مجموعه است.  «داستان يک نام جديد» کتاب دوم از اين سري است. فرانته با تأليف اين آثار که نيويورک‌تايمز آن‌ها را «کامل، فريبنده، محبوب و داستاني زيبا و لطيف درباره‌ي هم‌آميزي و هجوم مشکلات» خوانده، ميان موفق‌ترين داستان‌نويسان ايتاليا جاي خود را بازکرده است. فرانته از اواخر دهه‌ي پنجاه و محله‌اي بخصوص در نپال و دو زن جوان مي‌نويسد که حاصل زمانه و محله‌اي هستند که در آن بزرگ‌شده‌اند.

درباره‌ي کتاب

فرانته در اين کتاب دنيايي خلق کرده که خواننده را در خود مي‌کشد تا خود را در اين دنيا بيابد و تصويري بي‌نظير از يک دوستي چندساله با تمام ريزه‌کاري‌ها و بالا و پايين‌هايش آفريده است.

در اين رمان، لي لا ازدواج‌کرده و راه خود را به کسب‌وکار خانوادگي بازکرده است. النا در همين حال، درسش را ادامه مي‌دهد و به دنياي فراي محله کودکي‌شان که هميشه زندگي در آن را خفه‌کننده و طاقت‌فرسا مي‌دانست، پا مي‌گذارد.  عشق، حسادت، خانواده، آزادي، تعهد و از همه‌ي اين‌ها مهم‌تر، دوستي. اين دو زن در اين مرحله از زندگي‌شان با تمامي اين موضوعات سروکار دارند.

اين‌گونه به نظر مي‌رسد که ازدواج سبب محدوديت لي لا شده و بار برتر بودن از هر زمان ديگري بيشتر بر شانه‌هاي النا سنگيني مي‌کند. بااين‌حال پيوندي پيچيده و دائم در حال تغيير ميان آن دو است که ريشه در احساساتشان دارد و در برابر سختي‌هاي زندگي، تنها سپرشان است.

النا فرانته که رمان «روزهاي جدايي» نيز به قلم او نوشته‌شده در اين سه رمان تلاش دارد به خواننده داستاني ارائه دهد که هميشه هم زيبا نيست و به يک‌زمان و مکان خاص نيز محدود نمي‌شود؛ داستاني درباره‌ي دوستي و احساس تعلق.

سفارش کتاب داستان من (مريلين مونرو)

معرفي کتاب داستان يک نام جديد

معرفي کتاب داستان يک روح

يک ,النا ,کتاب ,دوستي ,داستان ,لي ,يک نام ,کتاب داستان ,داستان يک ,در اين ,خود را

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

زندگی در پیش رو حسین پاینده کاخ ذهنی فانوس خیال مسابقه درسهایی از غدیر alireza97 . بهارانه3 محل / مکان به رنگ آسمان من